BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Atnaujinti “MacBook”

“Apple” šiandien paskelbė atnaujinanti šiek tiek populiariausiosios “MacBook” linijos nešiojamuosius kompiuterius. Niekas juose iš esmės nepasikeitė, tiesiog nuo šiol už tą pačią trijų lygių kainą galima gauti laptopą su daugiau RAM, didseniu kietuoju disku ir greitesniu “Intel Core 2 Duo” procesoriumi:

- 2.0GHz, 13.3″ White MacBook, 80GB, 1GB RAM, Intel Graphics 950, $1099
- 2.16GHz, 13.3″ White MacBook, 120GB, 1GB RAM. Intel Graphics 950, $1299
- 2.16GHz, 13.3″ Black MacBook, 160GB, 1GB RAM, Intel Graphics 950, $1499

Pirmojo “MacBook’o” procesoriaus greitis ūgtelėjo nuo 1,83 iki 2,0 GHz, kitų dviejų - nuo 2,0 iki 2,16 GHz. RAM’o padaugėjo tik pigiausiame modelyje nuo 512 MB iki 1GB. Paūgėjo visų diskų talpa.

Tai yra antras “MacBook” upgrade’as. Praėjusio rudens pradžioje buvo padidintas operatyviosios atminties kiekis ir “Intel Core Duo” procesoriai pakeisti “Intel Core 2 Duo”.

Aš pats turiu pirmosios kartos “MacBook”, kuris standartiškai turėjo 1,83GHz “Intel Core Duo” procesorių, 512 MB atmintinę, 60GB talpos kietąjį diską. RAM’ą upgrade’inau iki 1,25 Gb.

Kuomet “MacBook” iš pirmos kartos į antrąją, Lietuvos “Apple” atstovai pasinaudojo proga ir kilstelėjo mažmenines kainas. Pirmosios kartos pigiausias “MacBook” Lietuvoje kainavo 3899 LTL, antrosios kartos kainuoja 3999 LTL (pardavimo kaina JAV nesikeitė). Kitos dvi komplektacijos  taip pat pabrango 100-200 LTL. Prognozuoju, kad naujosios komplektacijos “MacBook” Lietuvą pasieks maždaug rugpjūtį. Ar jų kainos dar ūgtels - pažiūrėsime.

Naujiena apie “MacBook” atnaujinimus daugelio “Apple” fanų priimta negatyviai. Natūraliai suvokiama, jog šis atnaujinimas išlaikant produktų liniją konkurencingą, atitolina kardinalesnį “namų ir mokslo” nešiojamųjų kompiuterių serijos atnaujinimą. Greičiausiai tai įvyks jau po “iPhone” launcho. Labiausiai spekuliuojama tema, jog “Apple” nešiojamieji kompiuteriai taps dar plonesni (nors dabar “MacBook” storis yra vos colis) ir naudos LED ekranus, kurie yra daug “draugiškesni” aplinkai.

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Apple:

    Kainos nepadides, be to bus isparduodami antros kartos MacBook'ai gerokai geresnemis kainomis, ypac pigiausias modelis.

  2. david:

    Tai kada galima tikėtis naujųjų MacBook?..

    Turiu kaip ir norą vieną įsigyti ir naudoti artėjančius 3-4 metus, kadangi laukti dar pusę metų iki atnaujinimo su Turbo Memory, LED ar dar ko jau nelabai ir apsimoka.

Rašyti komentarą