BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Apple Macintosh | 1984 m.

1984 m. sausis. Pirmasis asmeninis kompiuteris, turintis grafinę valdymo sąsają, mokantis rodyti paveikslėlius, net perskaityti tekstą.

Steve Jobs pristato “Apple Macintosh” - visų dabartinių tiek Mac'ų, tiek PC tėvą.

Jau 1984 m. S.Jobs buvo ne tik garažo kompiuterių išradėjas, bet ir nesuvokiamai geras prezentuotojas.

Rodyk draugams

802.11n WiFi standarto palaikymas

Kartu su “iPod Shuffle” “Apple” tyliai išleido 802.11n WiFi standarto atnaujinimą.

Šiandien per pietus su kolega prosumer diskutavome, ar perėjimas nuo 802.11g iki 802.11n yra tik “software” srities ar “hardware” srities dalykas. Aš buvau iš dalies teisus ir “Apple STORE” galima įsigyti AirPort Extreme 802.11n* Enabler for Mac - jeigu jūsų “Apple” kompiuteris yra su “Intel Core 2 Duo” procesoriumi, jūs galite už simbolinį mokestį atsinaujinti iš 802.11n į 802.11g.

“AppleTV” ir HDTV laikas greitesnis bevielis ryšys yra gana naudingas dalykas.

Iš dalies aš buvau neteisus - maniau, kad 802.11g iki šio turėjo kompiuteriai su “Intel Core Duo”, o “iMac” ir “Macbook” serijos kompiuteriai jau išleisti su 802.11n. Buvau neteisus - “Intel Core 2 Duo” kompiuterių savininkai už du dolerius dabar gali “upgrade” savo kompiuterio bevielę jungti.

Beje, gandonešiai pranešė, jog atnaujinimas kainuos simoblinius 4,99 dolerius. Jie buvo neteisūs - tai kainuoja 1,99.

Rodyk draugams

“iPod Shuffle” nuo šiol yra penkių spalvų

Šiandien lauktas “iPod” atnaujinimas neatėjo. Bet naujienų yra. “Apple” pristatė, jog nuo šiol patys populiariausi grotuvai “iPod Shuffle” nuo šiol galima įsigyti 5 skirtingų spalvų.

240 dainų, 12 valandų laikanti baterija, grojaraščio grojimas iš eilės arba “shuffle” būdu ir galimybė prisegti bet kur. Visa tai už 79 dolerius.

Beje, šį mėnesį “iPod Shuffle” pasirodė Lietuvoje - kol kas, be abejo, tik pilkas. Kaina Lietuvos mažmeninėje rinkoje - 299 litai.

Rodyk draugams

Nauji “iPod” jau rytoj?

Šį rytą, kaip visada akim permetęs populiariausius “Apple” gandų saitus pamačiau daugybę antraščių parašytų CAPS'ais. Visos vienu balsu rėkia, NAUJI APPLE PRODUKTAI JAU RYTOJ. Kai kas gale prideda dar klaustukų.

Pasklido gandas, jog daugiausia naujienų laukia “iPod” serijoje - iš tiesų nenuostabu, jog iki “iPhone” pasirodymo, šioje revoliucinių grotuvų rinkoje turi pasirodyti naujienų. Paskutinė naujiena buvo praėjusių metų spalį pristatytas ypač mažas ir lengvas antros kartos “iPod Shuffle” su 1 GB talpa ir kainuojantis 79 dolerius.

Manoma, jog galima didelė pigių “iPod'ų” linijos plėtra - “MacRoumours” skelbia, jog gali būti, jog “Apple” pristatys 4 naujus MP3 grotuvus už tą pačią 79 dolerių kainą - greičiausiai tai bus skirtingo dizaino “iPodai” atskiriems gyvenimo atvejams.

Dar ko laukiama - tai video “iPod” atnaujinimo - gali pasirodyti didieji “iPod'ai” su dar didesne atmintine ir nauju dideliu (panašiu kaip iPhone) ekranu.

Kitos didelės naujienos laukiama - tai “iPod nano” ir didžiųjų “iPod” kainų sumažinimo.

P.S. dar vienas gandas ne į temą - kažkas įžvelgė, jog šiemet per Steve Jobs “Keynote” prezentacija buvo rodoma HD formatu. Visa tai išsivystė į gandą, jog “Mac OS X 10.5″, kitaip žinoma kaip “Leopard”, palaikys “Desktop” vaizdo transliaciją į “AppleTV” įrenginį HD formatu. Tai gali būti labai didelis žingsnis prezentacijų pasaulyje.

Rodyk draugams

Jūsų telefonas gali skambėti kaip “iPhone”


Akylūs “Apple” fanai pastebėjo, jog Steve Jobs pristatymo metu, jo turimas “iPhone” telefonas suskambėjo unikalia melodija. Vienas nagingas “Gizmodo” fanas paėmė konferencijos įrašą išvalė iš garso triukšmus, žiūrovų klyksmą ir Steve'o balsą - ir volia.

Jau šiandien jūsų telefonas gali skambėti kaip “iPhone”:
Parsisiųskite iš čia.

Rodyk draugams

“Apple TV” - geriausiai parduodamas daiktas “Apple” online parduotuvėje

“Apple TV”, kuris dar nepristatomas, o tik priimami užsakymai “online” parduotuvėje - populiariausias Apple.com internetu parduodamas gaminys. Pasak vieno iš “Apple” darbuotojų - “mes neprisimename, kada populiariausia parduodama prekė mūsų parduotuvėje buvo ne iPod'as”.

Šaltiniuose teigiama, jog per pirmąsias septynias dienas nuo Steve Jobs “Keynote” užsakyta 70 tūkstančių vienetų “Apple TV” (anksčiau žinomų kaip “iTV”). Gaminio kaina - 299 doleriai.

“MacWorld” renginio metu “Apple” atstovai žadėjo pradėti “Apple TV” pristatymą vasario pradžioje. Pagal “pre-order” taiskykles, “Apple” įsipareigoja šiuo metu užsisakantiems prekę pristatyti ją ne vėliau nei paskutinę vasario dieną.

“Apple.com” internetinėje parduotuvėje įvyksta apie 10 proc. visų “Apple” gaminių pardavimų JAV.

Tuo tarpu “Apple” akcijų kaina nežymiai smuktelėjo - ekspertų teigimu, rinką šiek tiek nuvylė paskelbti pirmojo “Apple” finansinio ketvirčio duomenys (”Apple” kompanijos metai prasideda spalį ir baigiasi rugsėjį) - tikėtasi, jog “Apple” praneš pardavusi 1,75 kompiuterių per ketvirtį, bet bendrovei pavyko parduoti 1,6 milijono (28 proc. daugiau negu atitinkamu laikoarpiu pernai). “iPod” pardavimai pateisino prognozes - jų parduota lygiai 1,5 karto daugiau nei prieš metus - 21,1 milijono vienetų.

“Apple” neslepia, jog ketina per tarpinius gaminius masinio “iPod” turėtojus palenkti įsigyti “Macintosh” kompiuterį - “Apple TV”-būtinas įrenginys “iPod”+”iTunes” fanui - dar vienas “Apple” žingsnis į masinio pirkėjo namus. 

Rodyk draugams

Krepšys “MacBook'ui” (unpacking Brenthaven Edge)

Ilgai vargau neturėdamas tinkamo krepšio savo “MacBookui” - visi Lietuvoje parduodami - nuo 14 colių monitoriams skirti krepšiai. Naudojau BMS'o įkištą apsaugą, kuri buvo kiek per didelė. Šiandien iš JAV sulaukiau siuntinio - Brenthaven Edge I for 13-inch MacBook (Black).

“Apple” parduotuvė gaminių į Lietuvą nepristato, šitokio krepšinio nepavyko rasti ir “EBay”. Pabandžiau užsisakyti “Brenthaveno” online-shope - jie parašė, jog internetu užsakymų į Lietuvą nepriima, bet su jumis susisieks “offline” vadybininkas. Parašė emailu - ok, galime jums atsiųsti.

Ir atsiuntė - bet įkiško į permatomą maišelį sąskaitą šalia siuntinio ir Lietuvos nusprendė apmuitinti prekę (muitinė pasakė, jei sąskaitos nebūtų pamatę, 90 proc. tikimybė, kad nebūtų plėšę siuntinio ir muito būtų pavykę išvengt). Papildomos išlaidos, bet suma sumarum, tai Lietuvoje nebūtų pavykę už tokią kainą įsigyti prekės, net jeigu ji būtų (BMS'e žinomų gamintojų kreipšiai >250 LTL).

Jeigu kas nors norite “Brenthaven” gaminių - galite jų užsisakyti jų svetainėje, shippingas nėra labai brangus, o atkeliauja per ~6 dienas. Tik - greičiausiai būsite apmuitinti.

Linksmoji dalis “unpacking”:

Viskas atkeliavo supakuota tokioje dėžėje, pastebėtina, jog visi adresai ir sąskaitos rašytos ranka.

Krepšys kokybiškas, simpatiškas ir labai labai kompaktiškas.

Krepšys “MacBook'ui” tinka idealiai. Kartoju - idealiai.

Galima pakankamai patogiai dirbti ir neišėmus iš krepšio “MacBook'o”.

Būtų idealus pirkinys, bet. Kartoju - BET. BET. Krepšyje nenumatyta galimybė įsidėti krovikliui. Yra kišenė papildomai įsidėti popierių lapus, nedidėlė kišenėlė, kur galėtų tilpt distancinis pultelis ir kompaktiška pelė. BET - nenumatyti vietos krovikliui tai tikrai klaida. Teks kažkaip spręsti šią problemą.

Rodyk draugams

Praėjus trims dienoms ….

Nuo Steve Jobso Keynote praėjo trys dienos. Reakcija į pristatytas iš principo tik dvi naujoves liejasi per kraštus.

- “Cisco” ketina paduoti į teismą “Apple” dėl prekės ženklo “iPhone” pasisavinimo. Nors vos paskelbus apie “iPhone”, ta pati “Cisco” paskelbė, jog prieš pat pristatymą susitarė su “Apple” dėl prekinio ženklo naudojimo.
- “atrandami” gaminiai, jau anksčiau sukurti ir labai panašūs į “iPhone”, vienas panašus dizainu, kitas viena ar kita galimybe;
- konkurentai purkštauja, jog “AppleTV” prikimšta niekam nereikalingų funkcijų.

Kas visa tai?

Manau, kad tokia audringa reakcija susiklosto dėl to, jog rinkos dalyviai yra priblokšti naujienų. “iPhone”, be abejo, nėra TOOKS revoliucingas gaminys - touchscreenas ne vakar išrasta technologija, skambinti be laidų jau galima keliasdešimt metų, 8 GB muzikos irgi atsirado ne šiandien. Nepaisant to - tai velniškai stiprus gaminys ir įeiti į prigrūstą (”Nokia”, “Motorola”, “Ericsson”, “Palm” …) rinką to ir reikia. Steve Jobs nepuoselėja ambicijų užimti keliasdešimt procentų rinkos su “iPhone”, nes pats puikiai suvokia realijas.

Bet faktas - su tokiu gaminiu kaip “iPhone” - “Apple” tikrai gali užimti 1 procentą rinkos, kiek S.Jobs ir teigia ketinantis pasiekti. O 1 procentas yra 10 milijonų aparatų. Jei vieno kaina - 600 dolerių, tai suma sumarum yra 6 milijardai dolerių. Kažkas jų neteks. Jie pateks į “Apple” balansą. Ir tas 1 procentas kažkam “skaudės”.

Analogiška situacija ir “AppleTV” rinkoje. Kuomet netikėtai praėjusį rugsėjį S.Jobs anonsavo šį įrenginį, konkurentai suskubo kurti kopijas ir, reikia pripažinti, iki šio sausio ir pavijo tas galimybes, kurios buvo pristatytos rudenį. Bet - jie nežinojo, jog “AppleTV” galės ne tik vaizdą priimti, bet ir transliuoti, saugoti 40GB filmų, muzikos ir nuotraukų, su juo bus paprasta naršyti internete, skaityti el. paštą ir t.t. Ir visai tai už tuos pačius 299$. Be to, tai “Apple”, todėl pardavinėdamas tokį patį gaminį už 249$ nepakonkuruosi.

Mano prognozė: “iPhone” netaps revoliucija kaip “iPod” ar “Macintosh”. Bet sumaišties įneš daug. “AppleTV” tik sustiprins “Apple” įsiveržimą į kiekvieno (pirmiausia, amerikiečio) namus - šalia jau tūlam amerikiečiui įprastų “iPod” (80 proc. rinkos) ir “iTunes” parduotuvės tai bus dar vienas “addictive” gaminys.

Sumaišties bus daug - “AppleTV” jau parduodamas ir vasario pradžioje rinkos dalyviai pamatys skaičius, kas yra kas.

“iPhone” pasirodys tik vasarą, bet turbūt nė vienas konkurentas neabejoja, jog likus pusmečiui iki telefono pasirodymo prekyboje Steve Jobs antradienį neparodė visų galimybių. Kai kurios gal dar tik jo galvoje. Tik išvakarėse paaiškės tiksliai, kaip jis atrodys ir ką tiksliai jis galės.

Faktas - į kokią rinką “Apple” pasirįžta eiti, esamiems dalyviams reikia pradėti drebėti. Tiesa, kiekvienas gali pasiguosti, jog “Apple” turi ir ne vieną nepasiteisinusį gaminį. Bet paskutinis buvo gal 2000-aisiais.

Rodyk draugams

iPhone, Apple TV ir kitos naujienos

Pirmoji “MacWorld” diena baigėsi. Ji prasidėjo tradiciniu Steve Jobs “keynote” - naujausių gaminių pristatymu.

Steve Jobs kalbėjo dvi valandas. Pusė valandos buvo skirta “AppleTV” (anksčiau žinomu kaip “iTV”), pusantros valandos “iPhone”. Tarpe dar krūva naujienų.

“Apple TV”“AppleTV” pasirodė besąs gudresnis, negu visi tikėjosi. Aš jau rašiau apie iš anksto pristatytas “iTV” galimybes. Vakar paaiškėjo, jog jų yra dar daugiau:
- “Intel” procesorius;
- 40 GB kietasis diskas;
- palaiko 720p HDTV vaizdą;
- galimybė transliuoti vaizdą į 5 namuose esančius kompiuterius.

“Apple TV” parduodamas jau šiandien - atgabentas bus vasarį. Kaina - 299$.

Plačiau apie visą gaminį parašysiu atskirai.

“iPhone”Steve Jobs pavadino tai taip: 1984 ir 2002-aisiais mes padarėme dvi revoliucijas su vienais gaminiais (”Machintosh” ir “iPod”). Šiandien pristatome tris revoliucinius produktus:
- “widescreen video iPod”;
- revoliucinis mobilusis telefonas;
- interneto komunikatorius.

Bet.
Viskas yra sutalpintas viename daikte.
Viename daikte, kuris turi tik vieną mygtuką. Viskas valdoma pirštais “touchscreene”. Užpatentuota technologija, kuria galima taip valdyti. Iš viso tame gaminyje yra 200 užpatentuotų išradimų.

Telefone įdiegta “Mac OS X”. Taip, ta pati, kuri diegiama serveriuose, nešiojamuose kompiuteriuose ir t.t.

Telefonas turi programinę įrangą kaip “widgets”, “Kalendorių”, “iSync”, ir praktiškai viską, ką turi asmeninis “Mac” kompiuteris.

3,5 colio ekranas, aparato storis - 11,6 mm, 2 megapikselių kamera, ausinių lizdas ir tokia pati kaip “iPod” jungtis.

Telefonas palaiko įprastą GSM ryšį, turi EDGE, “Bluetooth”, WiFi.

Pardavime pasirodys JAV šių metų birželį.

Kaina - 499$ su 4GB kietuoju disku ir 599$ už 8GB versiją.

Plačiau - atskirame poste.

Kas dar pristatyta

- “Paramount” filmai jau iTunes;
- naujos “iPod” reklamos;
- viešai sudegintas “Zune” logotipas ;)

Rodyk draugams

Ar BLOGas.lt ignoruoja “Safari” vartotojus?

“Apple” mėgėjai kalba, kad su “Safari” naršykle negalima rašyti naujų įrašų į BLOGą - ar tai tiesa? UPDATE: iš tikrųjų tai netiesa - su “Safari” galima rašyti naujus įrašus (šis įrašas parašytas būtent su “Safari”), bet nėra redaktoriaus galimybių - nėra kaip įdėti nuorodas, ryškinti teksto, pridėti nuotraukas ir t. t.

Rodyk draugams