BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“iPhone” Lietuvoje. Kada ir ar iš vis?

Lietuvoje “Apple” produktus platinanti “ECS Baltic” tinklalapyje www.apple.lt įkūrė naują rubriką “iPhone”. Visgi, manau, jog nelabai realu, jog “iPhone” bus galima Lietuvoje įsigyti greitai.

Koncerno SBA vadovas jau įsigijo “iPhone” Jungtinėse Valstijose, bet tik ten jį ir gali naudoti, o Lietuvoje iš jo lieka tik kišeninis kompiuteris be interneto (tiesą pasakius nežinau galbūt WiFi ir galima jungtis) ir iPod’as.

Pagrindinė priežastis, dėl ko Lietuvoje “iPhone” pasirodymo perspektyva miglota - “Apple” politika parduoti prie konkretaus mobiliojo ryšio operatoriaus “pririštus” telefonus. Jungtinėse Valstijose perkant “iPhone” būtina pasirašyti sutartį su “AT&T” ir, matyt, iš to “Apple” labai gerai uždirba, nes “Apple” tempia aukštyn “AT&T”, o ne atvirkščiai.

Jau ne bulvaras, bet solidūs dienraščiai teigia, jog Vokietijoje “Apple” sutarė su “T-Mobile”, Jungtinėje Karalystėje su O2,  Prancūzijoje dar neaišku su kuo, bet turbūt rudenį pasirodys “iPhone” tik šiose trijose šalyse. Be to, “Financial Times” teigia, jog šiose Europos šalyse “Apple” pasirinks “deficito” politiką - “iPhone” aparatų būs tiekiama mažiau, negu bus paklausa. Lygiai tokią pat politiką vykdo prestižinių automobilių gamintoje - pvz. “Audi” pardavimai Lietuvoje yra normuojami.

O kaip kitos Europos šalys ir Lietuva? “Bitė” yra paleidusi liežuvį, jog derąsi dėl “iPhone” platinimo. Visgi, sunku tikėtis, jog “Apple” įtrauktų Lietuvą bent į “antrosios Europos bangos” sąrašą - sąrašą rinkų, kur “iPhone” pasirodys po Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos.

“Bitės” šansai galbūt būtų padidėję, jei “Apple” būtų sutarusi į Europą eiti su “Vodafone” tinklu, kurį Lietuvoje atstovauja “Bitė”, bet, pasak pranešimų, “Vodafone” aplenkė kitas britų gigantas O2.

Interneto forumai prigrūsti temų, kaip “apeiti” apsaugą, bet realaus “atrišimo” dar nėra. Vienas garsus Norvegijos programišius surado būdą kaip apeiti aktyvacijos procesą, bet jį apėjus “iPhone” vistiek tėra kišeninis kompiuteris ir iPod’as, bet jokiu būdu ne telefonas.

Be to, Lietuvoje neveikia nei “Apple” atstovybė, o vienintelė šalyje veikianti ir “Apple” “Independent Marketing Company” statusą turinti bendrovė priklauso Rusijoje veikiančiai analogiškai bendrovei, dėl to visas tiekimas ir kitos procedūros vyksta per Maskvą. Papildomi barjerai dar turbūt niekada nepagreitino procesų.

Kas galėtų pasikeisti?

“Apple” turėtų atsisakyti politikos parduoti tik “pririštus” “iPhone”. Tuomet “ECS Baltic” galėtų atsivežti ir pardavinėti telefonus lygiai taip pat, kaip parduoda “iPod” ir “Mac” kompiuterius.

Manau, kad greičiau pasikeis “Apple” politika, negu dabartiniais klystkeliais Lietuvą pasieks “iPhone”.

Rodyk draugams

Dedam pliusą virš “Apple” serviso galvos

Pasirodo, “Apple” servisas dirba operatyviau negu aš. Tris dienas ruošiausi, kol ištaikiau minutę nuvežti į “iDeal” esančią Čiurlionio g., o kietasis diskas buvo pakeistas per penkiolika minučių.

Ant “Intel” platformos sukurtų HDD tikimybė mirti yra tokia pat, kaip ir paprastų kompiuterių. Skirtingu metu pagamintuose kompiuteriuose yra dedami skirtingų gamintojų kietieji diskai. Mano atveju buvo sumontuotas 60GB talpos “Seagate” pagamintas kietasis diskas, kuriam jau amžiną atilsį.

Kadangi “Apple” servisas neturi šiuo metu 60GB “MacBook’ams” tinkamų kietųjų diskų, man buvo pasiūlyta įdėti dvigubai didesnį už simbolinę priemoką. Kadangi greitai sukirtome rankomis, tai dabar mano “MacBook’e” puikuojasi 120 GB talpos “Samsung” HDD. Jam garantija 2 metai, pradedant skaičiuoti nuo šiandien.

Šįvakar manęs laukia “Mac OS X Tiger” įdiegimo procesas. Tai pasisiūlė padaryti ir “Apple” servisas, bet būtų reikėję valandą luktelti ir prarasti tokį malonumą.

Ate, ate, duomenys …

Rodyk draugams

“Apple” servisas | Dublis Nr. 1.

Paskambinau į “Apple” servisą nurodytais kontaktais:

http://www.apple.lt/servisas/

Klausimas - ar nešti kompiuterį pardavėjui “BMS” ar į “Apple” servisą?

Atsakymas - jei gedimas rimtesnis, vistiek atsiųs mums. Tai galite vešti tiesiai pas mus, tik atsiveškite pirkimo dokumentus.

Vešiu į “iDeal” parduotuvėje įsikūrusi “Apple” centrą. Pirmas susidūrimas - OK.

Rodyk draugams

“MacBook” kietasis diskas - mirtis

Kol visas pasaulis skaičiuoja “iPhone” pardavimus, vėlų sekmadienio vakarą ėmė ir numirė mano “MacBook” kietasis diskas.

“Apple” ir miršta gražiai: sistema užstrigo, bet dar sugebėjo pranešti, jog “hardware problem” ir būtina “Restart”, tada persikrovus pasirodė gražus paveikslėlis, kuris išskaičiau iš “MacBook Guide” reiškia, jog operacinė sistema diskuose nerasta. Įdėjau “MacOS X Tiger” įdiegimo CD, bet tiesiog nėra kur diegti - jokių kietųjų diskų mano “MacBook’e” dabar nėra.

Kadangi iki garantinio laikotarpio pabaigos dar keturi mėnesiai, tai reiks nešti taisyti. Tik dabar klausimas - ar nešti į “Apple” servisą ar nešti pardavėjui (”BMS”) ?

Turėsiu progos susipažinti su “Apple” gaminių garantiniu aptarnavimu Lietuvoje. Visas naujienas pranešiu. Esu girdėjęs, kad būna didelių problemų su tuo…

Rodyk draugams