BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

“iPhone” Lietuvoje. Kada ir ar iš vis?

Lietuvoje “Apple” produktus platinanti “ECS Baltic” tinklalapyje www.apple.lt įkūrė naują rubriką “iPhone”. Visgi, manau, jog nelabai realu, jog “iPhone” bus galima Lietuvoje įsigyti greitai.

Koncerno SBA vadovas jau įsigijo “iPhone” Jungtinėse Valstijose, bet tik ten jį ir gali naudoti, o Lietuvoje iš jo lieka tik kišeninis kompiuteris be interneto (tiesą pasakius nežinau galbūt WiFi ir galima jungtis) ir iPod’as.

Pagrindinė priežastis, dėl ko Lietuvoje “iPhone” pasirodymo perspektyva miglota - “Apple” politika parduoti prie konkretaus mobiliojo ryšio operatoriaus “pririštus” telefonus. Jungtinėse Valstijose perkant “iPhone” būtina pasirašyti sutartį su “AT&T” ir, matyt, iš to “Apple” labai gerai uždirba, nes “Apple” tempia aukštyn “AT&T”, o ne atvirkščiai.

Jau ne bulvaras, bet solidūs dienraščiai teigia, jog Vokietijoje “Apple” sutarė su “T-Mobile”, Jungtinėje Karalystėje su O2,  Prancūzijoje dar neaišku su kuo, bet turbūt rudenį pasirodys “iPhone” tik šiose trijose šalyse. Be to, “Financial Times” teigia, jog šiose Europos šalyse “Apple” pasirinks “deficito” politiką - “iPhone” aparatų būs tiekiama mažiau, negu bus paklausa. Lygiai tokią pat politiką vykdo prestižinių automobilių gamintoje - pvz. “Audi” pardavimai Lietuvoje yra normuojami.

O kaip kitos Europos šalys ir Lietuva? “Bitė” yra paleidusi liežuvį, jog derąsi dėl “iPhone” platinimo. Visgi, sunku tikėtis, jog “Apple” įtrauktų Lietuvą bent į “antrosios Europos bangos” sąrašą - sąrašą rinkų, kur “iPhone” pasirodys po Vokietijos, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos.

“Bitės” šansai galbūt būtų padidėję, jei “Apple” būtų sutarusi į Europą eiti su “Vodafone” tinklu, kurį Lietuvoje atstovauja “Bitė”, bet, pasak pranešimų, “Vodafone” aplenkė kitas britų gigantas O2.

Interneto forumai prigrūsti temų, kaip “apeiti” apsaugą, bet realaus “atrišimo” dar nėra. Vienas garsus Norvegijos programišius surado būdą kaip apeiti aktyvacijos procesą, bet jį apėjus “iPhone” vistiek tėra kišeninis kompiuteris ir iPod’as, bet jokiu būdu ne telefonas.

Be to, Lietuvoje neveikia nei “Apple” atstovybė, o vienintelė šalyje veikianti ir “Apple” “Independent Marketing Company” statusą turinti bendrovė priklauso Rusijoje veikiančiai analogiškai bendrovei, dėl to visas tiekimas ir kitos procedūros vyksta per Maskvą. Papildomi barjerai dar turbūt niekada nepagreitino procesų.

Kas galėtų pasikeisti?

“Apple” turėtų atsisakyti politikos parduoti tik “pririštus” “iPhone”. Tuomet “ECS Baltic” galėtų atsivežti ir pardavinėti telefonus lygiai taip pat, kaip parduoda “iPod” ir “Mac” kompiuterius.

Manau, kad greičiau pasikeis “Apple” politika, negu dabartiniais klystkeliais Lietuvą pasieks “iPhone”.

Rodyk draugams

Komentarai (8)

 1. Anonymous:

  ""Audi" pardavimai Lietuvoje yra normuojam"

  Gal pasidomek pries rasydamas? Audi salonai tik dziaugiasi, jei tik perki auto, niekas net nezada sakyti, kad jos yra ribojamos, kaip kokie ikrai tarybiniais laikais.

 2. Anonymous:

  Pirktum ji uz 1300 + 2 m sutartis po 100 lt kas menesi su bjauriu tarifu?

 3. smb:

  žinoma, kad tokiomis sąlygomis pirkčiau.

 4. Anonymous:

  Beto iPhone kainuoja jau 700 lt, pavartus i LITUS IS DOLERIU.

  Beto Lietuva anksciau ar veliau tikrai gaus iPhone, nes operatoriai jau dabar jaucia spaudima is klientu del APPLE iPhone

 5. Anonymous:

  Buy iPod TOUCH, same iphone multi-touch thing, even thinner and the price is way lower..

 6. Anonymous:

  o as va jau naudoju iphone …. tiesa as gyvenu airijoje

 7. Tu galvoji?!?! Ipod touch yra mp3 grotuvas ir visai ne same iphone tu dunduk gi jis neturi skambinimo sms rashymo ir dar daug kitokiu funkciju

 8. suolas:

  jau vienas lietuviskas tinklalapis yra adaptuotas iPhone ir iPod Touch: i.tv24.lt

Rašyti komentarą